.

من، محمدجواد قاسمی، متولد سال 1373 هستم. سال 1391 از دبیرستان شهیدبهشتی (سمپاد) خرم‌آباد فارغ‌التحصیل شدم و برای شروع تحصیلات دانشگاهی به تهران آمدم. دوره لیسانس در رشته مهندسی برق در دانشگاه صنعتی شریف گذشت. با این حال از ابتدا فهمیده بودم که علاقه چندانی به مهندسی ندارم. به همین دلیل کارشناسی ارشد خود را در رشته اقتصاد دانشگاه تهران گذراندم.

بصورت حرفه‌ای از سال 1396 مشغول به کار شدم. ابتدا به فعالیت در حوزه سیاستگذاری علاقمند بودم و در زمینه‌هایی مثل مالیات بر عایدی سرمایه، اصلاح نظام یارانه‌های انرژی، چالش‌های اقتصاد ایران و غیره با نهادهای مختلفی همکاری کردم. با این حال دیدن فرآیند ناکارآمد سیاستگذاری باعث شد که نگاهم را به جای تلاش برای ایجاد تاثیرات بزرگ و غالبا سیاستی به تاثیرات کوچک و شدنی‌تر تغییر دهم.

آشنایی با مفاهیمی مانند نوآوری اجتماعی و یا سرمایه‌گذاری تاثیرگذار در سال 1399 شاید نقطه عطفی در زندگی من باشد. از ابتدای سال 1400 در شتابدهنده نوآوری اجتماعی همنو مشغول به کار شده‌ام و فعالیت‌هایم را در اکوسیستمی که در آن استارت‌آپ‌ها از ایده‌های نوآورانه برای حل چالش‌های اجتماعی بهره می‌گیرند و در پی ایجاد تاثیر اجتماعی هستند؛ دنبال میکنم.

سعی میکنم اینجا از مفاهیمی مانند نوآوری اجتماعی و سرمایه‌گذاری تاثیرگذار و تاثیرشان برای ساختن دنیایی بهتر حرف بزنم.

با هم تعامل کنیم؟

مشتاق شنیدن نظرات و ایده‌های شما هستم!